Skąd się biorą mięśniaki macicy?

Skąd się biorą mięśniaki macicy?

Choć mięśniaki macicy są jedną z częściej pojawiających się kobiecych dolegliwości, lekarze nie ukrywają, że nadal mają duże trudności z ustaleniem wszystkich ich przyczyn. Tylko niewielki ich odsetek ulega złośliwej przemianie, zrozumiałe jest jednak dążenie pacjentek do tego, aby zrozumieć, jakie są źródła problemu, z którym się zmagają. Czytaj dalej Skąd się biorą mięśniaki macicy?

Jak wygląda rozwój ginekologii plastycznej w Polsce?

Jak wygląda rozwój ginekologii plastycznej w Polsce?

Ginekologia estetyczna jest zaliczana do stosunkowo młodych dziedzin zabiegowych. Zajmuje się przede wszystkim poprawą tego, jak wyglądają kobiece narządy płciowe, choć niejednokrotnie przyczynia się także do poprawy ich funkcjonalności. Składa się na nią wiele procedur, możemy więc mówić zarówno o klasycznych zabiegach chirurgicznych, jak i o tych, w czasie których zastosowanie znajduje laser. Czytaj dalej Jak wygląda rozwój ginekologii plastycznej w Polsce?

Jakie znaczenie ma badanie USG piersi?

Jakie znaczenie ma badanie USG piersi?

Każda kobieta powinna sama badać swoje piersi, i należy wykonywać to już od 20 roku życia. Także na wizytach kontrolnych u ginekologa, powinnyśmy zwracać uwagę i prosić o dodatkowe badania piersi, albowiem takie badanie może wykryć wcześniej chorobę i zapobiec wielu powikłaniom i ciężkim chorobom. Także USG piersi kobiety powinny wykonywać regularnie, przynajmniej raz w roku, jeżeli ukończyły 30 rok życia. Czytaj dalej Jakie znaczenie ma badanie USG piersi?

Specyfika UDG 4D

Specyfika UDG 4D

Możliwość wykonania badania USG 4D pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno. Z natury ostrożne ciężarne nie dały się jednak długo przekonywać do tego, aby wybrać się do gabinetu i przekonać się o tym, że jest to nie tylko niezwykłe doświadczenie, ale i badanie pomagające lekarzowi opiekującymi się przyszłą mamą i płodem.

Czytaj dalej Specyfika UDG 4D