Medfemina – dlaczego warto odwiedzić przychodnię ginekologiczną

Medfemina – dlaczego warto odwiedzić przychodnię ginekologiczną

Od lat przypomina się kobietom, jak ważne są regularne wizyty składane w gabinecie ginekologicznym. Dziś sama zasadność ich odbywania przestaje być więc przedmiotem dyskusji. Nie oznacza to jednak, że nie mamy do czynienia z jakimikolwiek kontrowersjami. Te najczęściej dotyczą tego, kogo powinno się odwiedzać. Czytaj dalej „Medfemina – dlaczego warto odwiedzić przychodnię ginekologiczną”

Endometrioza – przyczyna bolesnych miesiączek

Endometrioza - przyczyna bolesnych miesiączek

Bolesne i obfite miesiączki są problemem wspólnym dla tysięcy kobiet. Tysiące kobiet współdzielą też wrażenie, że jest to problem często bagatelizowany. Przed laty niemal żaden lekarz nie szukał jego naukowego wyjaśnienia, a i dziś nie brakuje specjalistów, którzy próbują zrzucić odpowiedzialność za taki stan rzeczy na predyspozycje genetyczne. Czytaj dalej „Endometrioza – przyczyna bolesnych miesiączek”

MedFemina – dlaczego warto?

MedFemina - dlaczego warto?

Ostatnie lata to czas, w którym dbanie o zdrowie zyskuje na znaczeniu. Można mówić nawet o swego rodzaju modzie na dbanie o siebie. Moda ta przyczynia się do tego, że powstaje coraz więcej ośrodków, w których pacjent może liczyć na profesjonalne podejście do swoich potrzeb. Regularnie pojawiają się też kolejne przychodnie ginekologiczne. Pytanie o to, czy warto je odwiedzać, wydaje się zbyt oczywiste. Znacznie ważniejsze okazuje się więc to, którymi przychodniami warto się zainteresować w pierwszej kolejności. Czytaj dalej „MedFemina – dlaczego warto?”

Co zrobić po ciąży pozamacicznej?

Co po ciąży pozamacicznej?

Starsze kobiety pamiętają z pewnością czasy, gdy ciążą pozamaciczna przekreślała szansę na to, aby można było w przyszłości starać się o dziecko. Co więcej, często wspominano o tym, że należy cieszyć się, że kobietę udało się uratować i nie poniosła ona znaczącego uszczerbku na zdrowiu. Również dziś nie jest to problem, który można lekceważyć. Ten rodzaj ciąży zwykle nie jest już jednak wyrokiem. Czytaj dalej „Co zrobić po ciąży pozamacicznej?”

USG tarczycy – przegląd największych zalet

USG tarczycy – przegląd największych zalet

Jak zyskać pewność, że nie zmagamy się z niedoczynnością, nadczynnością lub innym schorzeniem tarczycy? Tak lekarze zawodowo zajmujący się endokrynologią, jak i interniści zwracają uwagę na to, że bazowanie wyłącznie na widocznych objawach bywa zgubne. Choroby tarczycy często są niełatwe w diagnozie, warto pomyśleć więc o regularnym poddawaniu się tym, które mogą zwrócić uwagę lekarzy na niepokojące zmiany. Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych, wydaje się badanie USG. Czytaj dalej „USG tarczycy – przegląd największych zalet”

Na czym polega endometrioza?

Na czym polega endometrioza?

Chorobą, która atakuje kobiety w wieku rozrodczym jest endometrioza. W jej przypadku mamy do czynienia z nieprawidłowym wszczepianiem się endometrium (komórek błony śluzowej macicy) w tkanki budujące organizm. Kobiety cierpiące na endometriozę zmagają się z silnym bólem, który nierzadko utrudnia im normalne funkcjonowanie. We Wrocławskiej Medfeminie dolegliwość ta jest skutecznie leczona. Czytaj dalej „Na czym polega endometrioza?”

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Długi poród siłami natury musi wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Jedną z najpoważniejszych jest nietrzymanie moczu. Jeszcze kilka lat temu młode mamy słyszały, że jest to powszechny problem, z którym niewiele można zrobić, a tym samym – najlepszym lekarstwem jest w jego przypadku cierpliwość. Na szczęście, dziś nie mamy już do czynienia z taką sytuacją. Co więcej, nie brakuje skutecznych metod walki z tą dolegliwością. Czytaj dalej „Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?”