Co zrobić po ciąży pozamacicznej?

Co po ciąży pozamacicznej?

Starsze kobiety pamiętają z pewnością czasy, gdy ciążą pozamaciczna przekreślała szansę na to, aby można było w przyszłości starać się o dziecko. Co więcej, często wspominano o tym, że należy cieszyć się, że kobietę udało się uratować i nie poniosła ona znaczącego uszczerbku na zdrowiu. Również dziś nie jest to problem, który można lekceważyć. Ten rodzaj ciąży zwykle nie jest już jednak wyrokiem. Czytaj dalej „Co zrobić po ciąży pozamacicznej?”

USG tarczycy – przegląd największych zalet

USG tarczycy – przegląd największych zalet

Jak zyskać pewność, że nie zmagamy się z niedoczynnością, nadczynnością lub innym schorzeniem tarczycy? Tak lekarze zawodowo zajmujący się endokrynologią, jak i interniści zwracają uwagę na to, że bazowanie wyłącznie na widocznych objawach bywa zgubne. Choroby tarczycy często są niełatwe w diagnozie, warto pomyśleć więc o regularnym poddawaniu się tym, które mogą zwrócić uwagę lekarzy na niepokojące zmiany. Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej skutecznych, wydaje się badanie USG. Czytaj dalej „USG tarczycy – przegląd największych zalet”

Na czym polega endometrioza?

Na czym polega endometrioza?

Chorobą, która atakuje kobiety w wieku rozrodczym jest endometrioza. W jej przypadku mamy do czynienia z nieprawidłowym wszczepianiem się endometrium (komórek błony śluzowej macicy) w tkanki budujące organizm. Kobiety cierpiące na endometriozę zmagają się z silnym bólem, który nierzadko utrudnia im normalne funkcjonowanie. We Wrocławskiej Medfeminie dolegliwość ta jest skutecznie leczona. Czytaj dalej „Na czym polega endometrioza?”

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?

Długi poród siłami natury musi wiązać się z pewnymi niedogodnościami. Jedną z najpoważniejszych jest nietrzymanie moczu. Jeszcze kilka lat temu młode mamy słyszały, że jest to powszechny problem, z którym niewiele można zrobić, a tym samym – najlepszym lekarstwem jest w jego przypadku cierpliwość. Na szczęście, dziś nie mamy już do czynienia z taką sytuacją. Co więcej, nie brakuje skutecznych metod walki z tą dolegliwością. Czytaj dalej „Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu po porodzie?”

Jak znaleźć najlepszego endokrynologa?

Jak znaleźć najlepszego endokrynologa?

Problemy z tarczycą dotykają coraz większej grupy kobiet, w tym wielu naprawdę młodych. Charakteryzują się niejednoznacznymi objawami, a trudność w ich prawidłowej diagnostyce jest faktem, z którym się nie dyskutuje. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że należy godzić się z nimi i poddawać bez walki. Lekarzem, który może pomóc w odzyskaniu dobrego samopoczucia i równowagi fizycznej jest endokrynolog. Warto więc zastanowić się nad tym, jak znaleźć tego najlepszego. Czytaj dalej „Jak znaleźć najlepszego endokrynologa?”

Chirurgiczne usunięcie macicy w szpitalu Medfemina

Chirurgiczne usunięcie macicy w szpitalu Medfemina

Patologiczne zmiany w macicy są wskazaniem do usunięcia tego narządu. Jeśli chcesz mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany przez naprawdę bardzo dobrego specjalistę, postaw na placówkę gwarantującą leczenie na bardzo wysokim poziomie. Do takich miejsc zalicza się szpital Medfemina, który działa we Wrocławiu. Jeśli konieczne jest u Ciebie usunięcie macicy, możesz być pewna, że w tej placówce wykonana go doświadczony lekarz. Czytaj dalej „Chirurgiczne usunięcie macicy w szpitalu Medfemina”