Kiedy rośnie ryzyko ciąży pozamacicznej?

Choć ciąża pozamaciczna jest jedynie niewielkim odsetkiem wszystkich ciąż, nie bez przyczyny budzi ogromny niepokój wśród osób starających się o dziecko. Nieprawidłowe umiejscowienie, które jest jej znakiem rozpoznawczym, przyczynia się przecież do tego, że rozwój dziecka jest niemożliwy. Lęk przed tym rodzajem ciąży można jednak zmniejszyć poszukując odpowiedzi na pytanie o to, jakie mogą być jej przyczyny.

Lekarze nie są chętni do mówienia o konkretnych przyczynach ciąży pozamacicznej podkreślając, że jest ona ciągle schorzeniem dość tajemniczym. Są jednak w stanie wskazać przyczyny zwiększonego ryzyka jej pojawienia się. Najczęściej wspomina się w tym kontekście o zapaleniu narządów miednicy mniejszej oraz o zabiegach chirurgicznych z nią związanych. Ciąża pozamaciczna pojawia się częściej wtedy, gdy wprowadzane są metody wspomagania rozrodu. Niebezpieczne mogą okazać się również patologie jajowodów, wady macicy o wrodzonym charakterze oraz pojawienie się tego schorzenia w przeszłości.

Szpital Medfemina

Specjalistyczną opiekę i dostęp do nowoczesnych usług medycznych gwarantuje szpital Medfemina. Jeśli chcecie poznać całą ofertę sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.