Komu zagraża endometrioza?

O tym, że endometrioza jest jedną z najbardziej tajemniczych chorób kobiecych, słyszała z pewnością każda z nas. Nie każda zdaje sobie jednak sprawę z tego, że mamy w jej wypadku do czynienia również ze schorzeniem powszechnym. Szacunki są ostrożne, bo endometrioza nie należy do chorób, które łatwo się diagnozuje. Zakłada się jednak, że może być problemem nawet jednej na dziesięć kobiet znajdujących się w wieku rozrodczym. Co jeszcze wiemy o ryzyku zachorowania na nią?

Lekarze zwracają uwagę na to, że endometrioza jest chorobą młodych kobiet. Jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń ginekologicznych u kobiet w wieku 25-35 lat. Szacuje się zresztą, że liczba przypadków może być jeszcze większa. Nadal zdecydowana większość trafnych diagnoz pojawia się wtedy, gdy pary rozpoczynają poszukiwanie przyczyn, dla których nie mogą zajść w ciążę. Endometriozę wiąże się także z dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy mniejszej. Jest ona diagnozowana u co drugiej kobiety zmagającej się z tym problemem, a wskaźnik ten systematycznie rośnie.

Jeżeli jesteście zainteresowani i chcecie zapozanć się ze szczegółową ofertą naszej placówki sprawdźcie – szpital.medfemina.pl.