Nietrzymanie moczu

Powszechnie twierdzi się, że problem nietrzymania moczu to nieodłączny objaw starzenia i trzeba się z nim pogodzić. Nic bardziej błędnego. Problem nietrzymania moczu dotyka nawet kobiety trzydziestoletnie, które mają za sobą przebyty poród naturalny. Mówi się, że z tym problemem boryka się nawet co trzecia kobieta w naszym kraju. Dla większości z nich jest to problem bardzo wstydliwy.

Diagnostyka oraz leczenie nietrzymania moczu

Wyciekanie moczu może pojawiać się w bardzo różnych sytuacjach oraz trakcie wykonywania różnych czynności i właśnie takie kryterium uwzględniane jest przez lekarzy podczas diagnostyki tej dolegliwości. Nietrzymanie moczy dzielimy na: wysiłkowe nietrzymanie moczy, naglące nietrzymanie moczu, nietrzymanie moczu z przepełnienia oraz mieszane nietrzymanie moczu. Natomiast jak je leczyć? Podczas wizyty u lekarza postara się on dokładnie określić, z jakim rodzajem nietrzymania moczu mamy do czynienia. Będzie również pytał o przebyte operacje na narządach jamy brzusznej, narządach płciowych oraz liczbę, jak i przebieg porodów, rodzaj wykonywanej pracy, a przede wszystkim o precyzyjny opis dolegliwości z jakimi się zmagamy. Przeprowadzi badanie ginekologiczne w celu określenia czy narządy płciowe nie wykazują cech obniżenia, oceni także stan tkanek miednicy cewki moczowej i pochwy.

Oferta szpitala Medfemina

Szpital Medfemina we Wrocławiu oferuje bardzo szeroki zakres diagnostyki oraz leczenia z dziedziny ginekologii oraz położnictwa. Mocną stroną szpitala jest również ginekologia estetyczna, która w dużym stopniu przyczynia się do podniesienia komfortu psychicznego i fizycznego każdej pacjentki. Zapraszamy na konsultacje do Szpitala Medfemina. Sprawdź ofertę na szpital.medfemina.pl.