Endometrioza – co to takiego

Endometrioza to nieco tajemnicze z nazwy schorzenie, którego przyczyny nadal nie są do końca ustalone. Wiadomo, że to przewlekłe schorzenie, które polega na tym, że występują komórki endometrium poza ich właściwą lokalizacja a więc wnętrzem macicy.

Ogniska najczęściej znajdują się blisko narządów rozrodczych kobiety, a także w organach pobliskich. Najczęstszym objawem tego problemu będzie pojawienie się bólu zlokalizowanego w okolicach miednicy i to właśnie ten ból najczęściej jest przyczyną pojawienia się pacjentki u lekarza. Ból nasila się w okresie menstruacji, może pojawić się w trakcie współżycia. Diagnozy dokonuje się na podstawie badania ginekologicznego, zas leczenie może mieć charakter farmakologiczny albo operacyjny, gdy metodą laparoskopową usuwa się zmiany. Istotne będzie również to czy kobieta planuje jeszcze zajście w ciąże czy nie. Jeśli kobieta nie planuje ciąży leczenie może mieć bardziej inwazyjny charakter i może być połączone z usuwaniem jajników a niekiedy również macicy.

Leczenie endometriozy w placówce Medfemina

Szpital Medfemina oferuje opiekę najlepszych specjalistów oraz skuteczne leczenie endometriozy. Sprawdźcie ofertę – endometrioza Wrocław.