Gdzie można leczyć endometriozę?

Endometrioza to kobieta choroba, która życie niejednej przedstawicielki płci pięknej zamieniła w piekło. Polega ona na wszczepianiu się komórek endometrium, czyli błony śluzowej macicy, w tkanki organizmu znajdujące się w innych miejscach ciała. Przez lata uważano, że leczenie endometriozy nie jest możliwe, a dotknięte nią kobiety skazane są na cierpienie. Dzisiaj chorobę tą leczy się chociaż nie jest to proste. Jedną z placówek służby zdrowia, która podejmuje się leczenia endometriozy jest szpital Medfemina.

Endometrioza może być leczona zarówno farmakologicznie, jak i operacyjnie. Okazuje się jednak, że u większości kobiet konieczne jest zastosowanie obu metod leczenia. Jeśli chodzi o leczenie operacyjne, to duża popularnością cieszą się zabiegi laparoskopowe. Są one stosunkowo mało inwazyjne, a kobieta może wrócić do normalnej aktywności zdecydowanie szybciej niż po tradycyjnym zabiegu operacyjnym.

W placówce Medfemina leczeniem endometriozy zajmują się naprawdę doświadczeni lekarze. Wiedzą oni na czym polega istota choroby, w pełni rozumieją, z czym musi borykać się kobieta, którą endometrioza zaatakowała.