Kiedy wykonać USG brzucha?

Pacjenci zmagający się z problemami z szeroko rozumianym układem pokarmowym, obawiają się zwykle nie tylko ich leczenia, ale nawet diagnostyki. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że ich obawy zawsze są uzasadnione.

Na liście badań stosowanych powszechnie w diagnostyce znajduje się przecież także USG brzucha Wrocław. Jest ono bezbolesne, nie pociąga za sobą żadnych skutków ubocznych i może być wykonywane tak często, jak lekarz uzna to za stosowne. Mimo to mamy do czynienia z badaniem wyjątkowo skutecznym, dostarczającym specjaliście szereg wiarygodnych informacji.

USG brzucha – kiedy lekarz zleci badanie?

Nie ma jednego powodu, który skłaniałby lekarzy do zlecenia pacjentom wykonania USG brzucha. Przeważnie badanie staje się koniecznością, gdy pojawiają się ostre bóle tego organu, zwłaszcza jeśli jednym z ich znaków rozpoznawczych jest również regularność występowania. USG jamy brzusznej może jednak przydać się także wtedy, gdy pacjent uskarża się na częste biegunki i wymioty albo na ślady krwi zaobserwowane zarówno w moczu, jak i w kale.